kizilbayrak2.net yayında: Baskılar sökmedi, sökmeyecek!

kizilbayrak1.net’in engellenmesi vesilesiyle tüm yoldaşlarımıza, dostlarımıza, okurlarımıza, işçi ve emekçilere; Kızıl Bayrak’ımızı daha yükseklerde dalgalandırma, sınıfın, devrimin ve sosyalizmin sesi Kızıl Bayrak’ın sesine güç katma çağrımızı yineliyoruz. İnternet sitemize erişim için kizilbayrak2.net adresi açılmıştır.

16 Nisan’da yapılan anayasa referandumunda, faşist tek adam diktası kurma yolunda şaibeli bir pozisyona düşen dinci-gerici iktidar, referandumun hileli sonuçlarını tanımayan toplumsal mücadele dinamiklerine yönelik saldırı dalgası başlatmış bulunuyor. 16 Nisan akşamından bu yana yapılan eylemlerin verdiği rahatsızlık ve meşruiyet sağlayamamanın yarattığı basınca çözüm bulmak için devrimci ve ilerici güçlere yönelik saldırılarını arttırdı.

Son günlerde ilerici-sol güçlere yapılan gözaltı terörünü, basına yönelik sansür ve baskı uygulamaları izliyor. Sendika.Org’nin ardı ardına erişim engeliyle karşılaşması ve bu sabah editörünün “referandumun meşruluğuna gölge düşürme” bahanesiyle gözaltına alınmasının ardından, gazetemizin internet sitesi kizilbayrak1.net de erişime engellendi.

Bugüne kadar karşılaştığımız her saldırıda belirttiğimiz gibi, sermaye düzeninin ve onun dümeninde oturan dinci-gerici AKP iktidarının devrimci basına yönelik saldırıları nafile bir çabadır. Devrimci basın, bugüne kadar yaşadığı onca baskı ve saldırıya rağmen sesini emekçi kitlelere taşımayı bilmiş, toplumsal mücadeledeki mevzisini korumuştur.

Bugün toplumsal muhalefete yönelik saldırıların bir ayağı olarak internet sitemize dönük saldırı da boşa düşürülecektir. Kızıl Bayrak, her alandaki yayınına devam edecektir.

Saldırıları boşa düşürmenin en önemli koşulu, yoldaşlarımızın, okurlarımızın, işçi ve emekçilerin Kızıl Bayrak’ı daha ileriden sahiplenmesidir elbette. Bu vesileyle tüm yoldaşlarımıza, dostlarımıza, okurlarımıza, işçi ve emekçilere; Kızıl Bayrak’ımızı daha yükseklerde dalgalandırma, sınıfın, devrimin ve sosyalizmin sesi Kızıl Bayrak’ın sesine güç katma çağrımızı yineliyoruz.

İnternet sitemize erişim için kizilbayrak2.net adresi açılmıştır.

Kızıl Bayrak susmadı, susmayacak!

Devrimci-sosyalist basın susturulamaz!

Kızıl Bayrak yukarı, daha daha yukarı!

Kızıl Bayrak
20 Nisan 2017