Sınıf devrimcilerinden 1 Mayıs çağrıları

İstanbul ve İzmir’de sınıf devrimcileri işçi ve emekçileri işçi sınıfının uluslararası birlik, mücadele ve dayanışma günü 1 Mayıs’a çağırdı.

İzmir

Firüzköy

İzmir

Referandumun ardından sınıf devrimcileri 1 Mayıs’ta sermaye iktidarına karşı mücadeleyi yükseltmek için çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Kartal’da 1 Mayıs etkinliğinin hazırlıklarını sürdüren sınıf devrimcileri  23 Nisan’da Kartallı Kazım Meydanı’nda yapacakları etkinliğe işçi ve emekçileri çağırdı. Etkinlik çağrısının yer aldığı ozalitlerin yanı sıra BDSP’nin 1 Mayıs afişleri de Kartallı Kazım Meydanı’na, Kızılay yolu güzergahında ve Karlıktepe mahallesinde yapıldı.

Devrimci Tekstil İşçileri Sendikası (DEV TEKSTİL) 1 Mayıs çalışmalarını bugün Firüzköy sanayiye taşıyarak sürdürdü. 1 Mayıs çağrılarını yükselten DEV TEKSTİL Firüzköy'de fabrikaların yer aldığı sanayi bölgesindeki cadde üzerinde ve sokaktaki duraklara ve işçi servis noktalarına “Mücadele sürüyor sürecek! Emeğimiz ve geleceğimiz için 1 Mayıs'a!” şiarlı çağrı stickerlarını yaygın bir şekilde yaparak işçi ve emekçilere seslendi.

İzmir’de sınıf devrimcileri mücadeleyi büyütmek, birleşik, kitlesel ve militan bir 1 Mayıs örgütlemek için çalışmalarına yoğunlaştırdı. Yerelde çıkartılmış olan “Diktatörlüğe ve faşizme karşı omuz omuza 1 Mayıs’a” BDSP afişi Buca ve Çiğli’de merkezi yerlerde ve işçi servis güzergâhlarında kullanıldı. Menemen sondirek, üst geçit ve İZBAN çevresi ile Aliağa garaj, hastane ve İZBAN çevresine, servis duraklarına afişler yapıldı.

Afiş çalışması sırasında emekçilerin ilgisiyle karşılaşılırken, sendikaların henüz 1 Mayıs açıklamasını yapmadıkları durumda sınıf devrimcileri emekçileri 1 Mayısa çağırmaları anlamlı karşılandı.