Kamu emekçileri ATV-Sabah önündeydi

Her hafta basın kuruluşlarının önüne giden KHK’larla ihraç edilen ve direnen kamu emekçileri bugün ATV-Sabah’ın önünde yalan haberleri teşhir ettiler.

OHAL KHK’ları ile ihraç edilen ve dört aydır direnen KESK üyesi kamu emekçileri her hafta basın kuruluşlarının önünde basın açıklaması yapıyor. Seslerini duyurmaya çalışan kamu emekçileri hazırladıkları basın bültenlerini basın kuruluşlarına veriyor. Bugün de ATV-Sabah önünde toplanan kamu emekçileri basın açıklaması yaptılar. ATV-Sabah’a basın bülteni bırakmayan kamu emekçileri yalan haber yapan ATV-Sabah’ı her yerde teşhir edeceklerini ifade ettiler.

“ATV-Sabah’ı uyarıyoruz”

Basın açıklamasından önce söz alan kamu emekçileri, Ankara Yüksel Caddesi’nde devam eden açlık grevinin ATV-Sabah tarafından karalandığını; Nuriye Gülmen, Semih Özakça ve destekçilerinin “terörist” olarak gösterildiğini hatırlattı. ATV-Sabah’ı uyaran kamu emekçileri yalan ve komplo haberleri halka anlatacaklarını vurguladılar. “Özgür basın istiyoruz!”, “Yandaş ATV iftirayı bırak!” sloganları öfkeyle atıldı.

“Adımızı ağzınıza alırken dikkat edin”

Okunan basın açıklamasında AKP’nin memuru olmayı kabul etmedikleri için ihraç edildiklerine dikkat çeken kamu emekçileri, gazeteciliğin direnenleri görmeyerek yapılamayacağını belirtti. “Direnmekten, ses çıkarmaktan hakkımızı geri alıncaya dek vazgeçmeyeceğiz” denilen açıklamanın ardından bir kamu emekçisi daha söz aldı. “Adımızı ağzınıza alırken dikkat edin” diyen kamu emekçisi üç kuruş daha fazla para kazanmak için kimsenin haklı direnişlerine iftira atamayacağını vurguladı. Öfkeli konuşma alkış ve sloganlarla karşılandı.

“Direne direne kazanacağız!”, “İşimize geri döneceğiz!”, “Zafer direnen emekçinin olacak!” sloganlarının atıldığı eyleme çevreden de alkış ve kornalarla destek verildi. Basın bültenlerini ATV-Sabah’a vermeyeceklerini duyuran kamu emekçileri son olarak direniş takvimlerini paylaşarak eylemi sonlandırdı.

Kızıl Bayrak / İstanbul